26. 4. 2021.

Успеси наших ученика на такмичењима из математике, атлетике и рукомета

1. Математика

Окружно такмичење из математике, 25.4.2021. у Основној школи ,,Др Јован Цвијић”у Смедереву, на ком су наши ученици од 4. до 8. разреда показали запажено знање. Резултати су следећи:

IV разред

•  Лазар Живковић, ученик IV/2 - похвала (учитељица Снежана Михајловић Лазаревић)

V разред

• Ружица Танасковић, ученица V/ - похвала (наставница Јасна Басарић)

VI разред

• Милан Пантић, ученик VI/2  - 3. место (наставнивца Јасна Басарић)

VIII разред

• Борис Маринковић, ученик VIII/3 - 1. место (наставница Софија Живанчевић)

2. Спортска такмичења

У организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Министарства омладине и спорта и Савеза за школски спорт 22.04.2021. године у Смедереву је одржано Окружно првенство у атлетици. Ученици наше школе екипно су освојили сјајно 2. место (екипно дечаци 2. место, екипно девојчице 2. место).
Појединачно су се такмичили и ученици од 1. до 4. разреда и остварили су изузетне резултате:
  1. Тијана Симић, трачање на 60 метара – 1. место
  2. Павле Вујић, скок удаљ – 2. место
  3. Петар Марковић, трчање на 300 метара – 2. место
У оквиру екипе бодовали су се и појединачни резултати, тако да су наши ученици од 5. до 8. разреда остварили следеће резултате:
  • Павле Митровић, трчање на 300 метара – 1. место
  • Лука Ђорђевић, скок удаљ – 2. место
  • Божидар Регоје, трчање на 800 метара - 3. место
  • Игњат Сенић, скок удаљ – 3. место
  • Борис Жигић, бацање кугле – 3. место
  • Василије Јаковљевић, трчање на 100 метара - 4. место
  • Игњат Сенић, Павле Митровић, Лука Ђорђевић, Василије Јаковљевић, штафета 4 x 100 метара – 2. место
  • Невена Цветановић, скок увис - 2. место
  • Анђела Вираг, трчање на 100 метара - 3. место
  • Сандра Басарић, трчање 300 метара – 3. место
  • Ружица Милосављевић, скок удаљ – 3. место
  • Вања Бабанић, бацање кугле - 3. место
  • Сандра Басарић, Невена Цветановић, Ружица Милосављевић, штафета 4 x 100 метара – 2. место
Честитке ученицима и наставнику Ненаду Марковићу на одличним резултатима. Посебно похваљујемо Тијану Симић и Павла Митровића који су се пласирали на Међуокружно такмичење.

У организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Министарства омладине и спорта и Савеза за школски спорт 26.04.2021. године у Смедереву је одржано Окружно првенство у рукомету. Мушка екипа наше школе је освојила одлично 2. место.
Честитке ученицима и наставнику Славољубу Стојадиновићу на изванредном успеху!
На Регионалном џудо Првенству Централне Србије које је одржано 20. и 21. априла у Нишу ученици ОШ „Херој Радмила Шишковић“, иначе чланови Џудо клуба „Кобра“ из Смедеревске Паланке, остварили су изузетан успех:
  • Анђела Радовановић           1. место
  • Никон Михаиловски              3. место
  • Искра Михаиловски              3. место
  • Димитрије Марковић            3. место
  • Матеа Цветановић                3. место
Веома смо поносни на наше ученике и желимо им много успеха у даљем такмичењу.
Мирослав Михајловић, професор