11. 4. 2022.

2022-04-11: КОД ДОБРИХ ДОМАЋИНА ГОСТИЈУ НИКАДА ДОСТА

Након неколико година паузе због ситуације са пандемијом коронавируса, данас смо угостили наставнике и ученике из побратимске школе "Иван Грохар" из Шкофја Локе, из Словеније. За њих је приређен дочек уз традиционално послужење погачом и сољу. Гости и домаћини су уживали у песми “Зелени се јагодо“ коју су извели ученици првог разреда, музичким тачкама и наступу фолклорне секције. После кратког предаха и освежења, домаћини су заједно са гостима кренули у обилазак града. Прво су посетили цркву Свете Петке и упознали се са нашом тарадицијом и духовним животом. Следећа дестинација је била Историјски архив „Верослава Вељашевић“ где су од запослених могли да чују причу о Смедеревској Паланци и најстаријој средњошколској установи „Паланачкој гимназији“. Након тога уследила је шетња градом и посета Градској библиотеци „Милутин Срећковић“. Директор ове културне установе гостима је испричала кратак историјат о библиотеци и човеку чије име носи, а заим је представила дела o Николи Тесли, Милутину Миланковићу и Михајлу Пупину. Гости су пуни утисака отишли у свој смештај.