6. 10. 2021.

2021-10-06: ПОРУКЕ ПРИЈАТЕЉСТВА, СПОРТСКЕ ИГРЕ И КВИЗ О ДЕЧИЈИМ ПРАВИМА

И данашњи дан у оквиру Дечје недеље био је пун различитих активност. Ученици млађих разреда су писали поруке пријатељства и пуштали балонe. На тај начин су симболично и отворили спортско такмичење “Игре без граница” у којима су учешће имали ученици трећег и четвртог разреда. Верни навијачи су били ученици првог и другог разреда који су навијали за своје фаворите. Ученици су на овом такмичењу показали спретност, такмичарски дух, као и фер игру.

За старије ученике овај дан је био посвећен квизу о познавању права детета. Ђаци су применили своје знање о дечијим правима које су стекли на часовима грађанског васпитања и одељењског старешине. Поред такмичарског, овај квиз је био и едукативног карактера.

Пост и фотографије: Јелена Богдановић, наставница у ОШ "Херој Радмила Шишковић"