4. 10. 2021.

2021--10-04: Светски дан заштите животиња, 4. октобар. - У ДРУШТВУ ВЕРНИХ ПРИЈАТЕЉА

Традиционално већ дужи низ година, у Основној школи ,,Херој Радмила Шишковић” се обележава Светски дан заштите животиња, 4. октобар.
Животиње су равноправни становници наше планете и 4. октобар је прилика да се сетимо наших љубимаца и других животиња. Прилика да се скрене пажња да су животињске врсте све више угрожене и да им прети опасност од изумирања, тј. нестанка са планете Земље.
Овим поводом је организована изложба кућних љубимаца. Учешће у овој активности су узели ученици од 4. до 8. разреда.
Многобројној публици, што ученика, тако и родитеља, случајних пролазника, друштво су правили папагаји, пси, рибице, чинчила, патак Дача, голуб и друге омиљене животиње. Посетиоци су се упознали са начином бриге о љубимцима.
Затим су ученици четвртог разреда пригодним програмом, рецитацијама, загонеткама и занимљивостима о животињама привукли пажњу првака.
Уз гледање ликовних радова ученика четвртог разреда, изложбе кућних љубимаца и бојења цртежа омиљене животиње прваци су били одушевљени.
Сви смо научили да треба бринути о животињама са пуно љубави. Треба бити хуманији!