17. 3. 2011.

Дигитални час - наградни конкурс за наставнике основних школа

Конкурс је намењен наставницима разредне наставе и предметним наставницима основних школа који успешно користе информационе и комуникационе технологије у настави и који су креативни у раду. Циљ Конкурса је подстицање ефективне и разноврсне употребе информационих технологија у наставном процесу.

Предмет Конкурса је рад који садржи приказ наставне јединице, која се према важећем наставном програму реализује од једног до четири школска часа, а који показује употребу информационих технологија као наставног средства. Употребљене информационе технологије морају бити применљиве у настави и усклађене са задацима и циљевима часа. Министарство за телекомуникације и информационо друштво на тај начин подстиче коришћење информационих технологија и развој информационог друштва.

Рок за подношење пријава је 5. мај 2011. године.

Контакт особа: Катарина Анђелковић
Телефон: 011 20 20 200
e-mail: digitalni.cas@mtid.gov.rs
Јавни позив за конкурс Дигитални час