30. 3. 2011.

Трибина “Образовање за све”

Савез учитеља Републике Србије, ЦИП-Центар за интерактивну педагогију, Центар за образовне политике и Фонд за отворено друштво, у сарадњи са Министарством просвете (пројекат “Пружање унапређених услуга на локалном нивоу” - ДИЛС) покреће кампању „Сви у школу, будућност за све“.
Трибина је посвећена промоцији свима доступног квалитетног образовања и обезбеђивању позитивне климе за инклузивно образовање у складу са Законом о основама система образовања и васпитања Републике Србије из 2009. године.
Тим поводом позивамо Вас на трибину “Образовање за све која ће се одржати 31.03.2011.г.од 17 ч до20 ч,  Смедеревској Паланци у Великој сали СО Смедеревска Паланка.
Предвиђене теме у оквиру трибине су:
  1. Регулатива којом се унапређује праведност образовања, карактеристике инклузивног вртића и школе, и обезбеђивање подршке деци и наставном кадру;
  2. Како подучавати свако дете на начин који му највише одговара (индивидуализација и индивидуални образовни план);
  3. Улога интерресорне комисије за процену потреба за пружањем додатне образовне, здравствене  или социјалне подршке детету;
  4. Примери образовне праксе прилагођене потребама детета у вртићу/ школи.
а о њима ће говорити:
  1. Душица Стојковић,  просветна саветница, школске управе Смедерево;
  2. Весна Милетић, просветна саветница, школска управа Смедерево, фацилитатор;
  3. Слађана Црномарковић,  члан интерресорне комисије за процену потреба за пружањем додатне образовне, здравствене или социјалне подршке детету;
  4. Соња Милетић, учитељ у ОШ «Бранислав Нушић», Смедерево;
  5. Евица Петровић, координатор за ромска питања за Општину Смедеревска Паланка;
  6. Здравка Симић, педагошки асистент у ОШ «Олга Милошевић»;
Део трибине ће бити посвећен размени учесника о томе како сваки појединац, из личне и професионалне улоге, може да допринесе да се сва деца успешно школују.
За све додатне информацијеможете се обратити  на
телефон:   064-1949567
е-маил:    smaslovaric@gmail.com; oshrs.pedagog@gmail.com