2. 3. 2022.

2022-01/02: "УААА НЕПРАВДА", ОДРЖАНЕ РАДИОНИЦЕ ЗА ПРВАКЕ

Дана 01.03 и 02.03.2022. у основној школи „Херој Радмила Шишковић“ у Смедеревској Паланци одржане су радионице „Уааа неправда“ за ученике првог разреда. Реализатор радиница је психолог Сузана Лазић у сарадњи са учитељима Мирољубом Петрићем и Снежаном Лазаревић Михајловић. У оквиру радионицa део садржаја је изведен кроз истоимени анимирани серијал из програма „Школа без насиља.“
Рад радионица је остварен кроз монолошко-дијалошки метод са циљем да се појам насиље јасно дефинише. Посебна пажња је посвећена превенцији насиља и одговора ученика када до њега дође. Циљ радионица је да се од школе створи безбедно и сигурно окружење за сваког појединца, где ће моћи да се развија и учи. Смањење, али пре свега, спречавање насиља представља један од начина како постићи овај циљ. Ученици су упознати са различитим облицима насиља (физичким, вербалним, социјалним, електронским) и конструктивним начином реаговањем на њих. Посебан акценат је стављен на разумевању емоција различитих учесника у насиљу и прихватању разлика.
Ученицу су активно учествовали у реализовању радионица и овај превентивни модел примењиваће се и у будућем раду.
(Преузето са линка)