15. 11. 2021.

2021-11-15/18: ВИРТУЕЛНА МОБИЛНОСТ У НАШОЈ ШКОЛИ

Од 15.11. до 18.11.2021. наша школа биће укључена у прву виртуелну мобилност у оквиру Еразмус+ пројекта „CO-Develop E+ Generations“. Петнаест чланова нашег колектива провешће четири дана у онлајн активностима које ће водити школа домаћин у Фиренци, а гости ће бити и партнерске школе из Турске, Румуније и Литваније.
Предавања, радионице и састанци биће преношени уживо путем видео пројекције у наставничкој канцеларији тако да ће сви чланови колектива имати прилику да се упознају са образовним системом Италије, да завире у њихове учионице и чују њихове предаваче.
Теме ове четвородневне мобилности су примена кодирања и роботике у настави, остваривање боље сарадње између школе, родитеља и локалне заједнице уз употребу дигиталних алата као и омогућавање инклузивног приступа у настави уз коришћење модерних технологија.