21. 8. 2021.

ФОТО-САФАРИ: КУДРЕЧКО ЈЕЗЕРО

У оквиру пројекта „Школа за све – шанса за све“, ученици одељења 5/3 са својим одељењским старешином Марином Михајловић посетили су језеро Кудреч.
Поред фотографисања занимљивих детаља на путу до језера, ученици су фотографисали само језеро и његову околину. Пажњу су нам привукли радови на обали и насута плажа. Од наше другарице Нине сазнали смо основне податке о овој градској оази мира, неке занимљивости, а чули смо и страшну легенду о називу Кудреч. Павле и Филип, наши другари пецароши, испричали су нам све о врстама риба које живе у нашем језеру и најбољим местима за пецање. Фотографисали смо и дивље патке које су овде пронашле своје станиште и прошетали се по шуми.
Уживајући у сунчаном дану и дивном погледу на језеро, провели смо неколико незаборавних сати дружећи се и фотографишући детаље који су заокупљали нашу пажњу. Најлепше и најзанимљивије фотографије са овог фото-сафарија биће приказане на изложби предвиђеној овим пројектом.