9. 9. 2017.

2017-09-09: Семинар за наставнике наше школе "Програм позитивног понашања у школи"

За наставнике наше школе у складу са годишњим планом стручног усавршавања данас је реализован семинар "Програм позитивног понашања у школи" са циљем јачања капацитета наставника и стручних сарадника за појачан васпитни рад са ученицима који испољавају насилно понашање у школи и саветовање њихових родитеља, примењујући интерактивне методе учења.
Специфични циљеви семинара су били развијање практичних вештина за појачан васпитни рад са ученицима који испољавају насилно понашање у школи; развијање практичних вештина у саветовању родитеља, ученика који испољавају насилно понашање у школи, за примену васпитних мера у породици.
Обрађене су следеће теме на семинару : Историјски преглед васпитних мера; Изнуђена дебата; Васпитање у породици: Кључ успешног васпитања у породици; Васпитање у школи: Кључ успешног васпитања у школи; Сналажење у педагошким ситуацијама
Семинар су релизовале Тамара Ђорђевић, стручни сарадник-психолог, ОШ ''22.октобар'', Сурчин, Београд; и Ирена Мучибабић, стручни сарадник-педагог, педагошки саветник, ОШ ''22.октобар'', Сурчин, Београд.
Институција која је омогућила реализацију програма акредитовањем је KLETT друштво за развој образовања.