23. 9. 2016.

2016-09-23: „Отворени дан“ у касарни „Генерал Живко Павловић“

Акција Отворени дан у касарни „Генерал Живко Павловић”, у организацији Централне логистичке базе, окупила је у петак велики број посетилаца из Смедеревске Паланке и околине међу којима су били и ученици и наставници наше школе.
Поред приказа наоружања, војне опреме и средстава ратне технике, део програма Отвореног дана чинила су тематска предавања, наступ Уметничког ансамбла Министарства одбране „Станислав Бинички”, као и хумане акције добровољног давања крви и завештања органа у организацији Војномедицинске академије. Највећу пажњу присутних привукле су вежбе „Пречишћавање воде” и „Гашење пожара”.

Ове године, у оквиру акције представиле су се Војна академија и Војна гимназија и заинтересованима пружиле информације о упису и приближиле своје наставне програме. Своје производе представила је и Војна установа „Дедиње”.