5. 10. 2014.

2014-10-04/05: Семинар "Примена информационо-комуникативних технологија у настави"

Прва од девет планираних обука у оквиру пројекту „Подршка развоју људског капитала и истраживању – опште образовање и развој људског капитала“ (www.razvionica.edu.rs) одржана је 4. и 5.октобра 2014.  у Регионалном центру за образовање запослених Смедерево за 1. групу наставника наше школе. Завод за унапређивање образовања и васпитања, као један од партнера на поменутом пројекту носилац је активности у оквиру компоненте 2: Обука наставника за употребу ИКТ-а у настави. Обука има за циљ јачање компетенције наставника за примену савремених информационо-комуникационих технологија у образовно-васпитном процесу.
Пројектом је предвиђена реализација дводневних обука за 4000 наставника основних школа, гимназија и средњих стручних школа које су укључене у Пројекат (школе вежбаонице и пилот школе).
Први полазници који су прошли обуку били су наставници и професори ОШ "Херој Радмила Шишковић" из Смедеревске Паланке, док су предавачи били Славица Гомилановић и Невена Перић.
Опширније о обукама и распореду можете погледати на сајту ЗУОВ-а.
Адаптирана вест са линка http://www.rcsmed.edu.rs/34-aktivnosti/719-ikt-u-obrazovanju.html.