21. 5. 2014.

2014-05-21: Томислав Николић, председник Србије у Смедеревској Паланци

У оквиру својих посета поплављеним подручјима Томислав Николић, председник Републике Србије, са супругом Даницом и сарадницима данас је посетио Смедеревску Паланку. У оквиру ове посете краће време се задржао у нашој школи где је одржао састанак са Штабом за ванредне ситуације Општине Смедеревска Паланка.
Приликом посте Смедеревској Паланци председник Србије Томислав Николић уручио је хуманитарну помоћ грађанима Смедеревске Паланке и поручио да ће свако ко се у овој ситуацији огрешио морати да буде жестоко кажњен.

Коментаришући позиве да се све донације објаве, Николић је рекао да сав новац који стиже у Фондацију „Драгица Николић” за сад намењен за лекове, опрему и храну за бебе "Лекове набављамо у складу са захтевима централне апотеке у Београду, која обавља евиденцију о томе шта је где потребно и шта недостаје", рекао је Николић.

Председник Србије је након предаје помоћи обишао и поплављени градски стадион Непокорена младост.

У Смедеревској Паланци, у којој се укрштају реке Јасеница и Кубршница, највише је поплављено насеље Карађорђево.

Линкови о овој посети: