10. 10. 2011.

2011-10-03/09: Дечија недеља у ОШ "Херој радмила Шишковић"

Ученици ОШ "Херој Радмила Шишковић" су обележили Дечју недељу низом активности међу којима издвајамо:
Упознавање ученика са конвенцијом о дечијим правима и традицијом облежавања Дечје недеље:
  • Сађењем дрвета генерације
  • Јесењим кросом ученика ОШ "Херој Радмила Шишковић"
  • Цртање кредом на бетонским површинама у школском дворишту за ученике од 1. до 4. разреда
  • Прикупљањем предлога за председника општине на тему "Шта треба променити у граду"
  • Играма без граница за ученике 3. и 4. разреда
  • Посетом председнику општине
  • Посетом дневном боравку за децу и омладину ометену у развоју и аутистичне особе
  • Маскенбалом за ученике 1. и 2. разреда
  • Акцијом солидарности "Деца - деци, књига школи"
У прилогу су албуми са ових догађаја.

Дечја недеља је манифестација посвећена деци, са циљем  указивања на њихове специфичне потребе, начине на које се оне могу задовољити, и неопходности ангажовања свих чинилаца како би се унапредио укупни положај деце у друштву.
Ове године, посебна пажња се посвећује промоцији права деце са сметњама у развоју, а мото, чији је аутор песник Љубивоје Ршумовић и који је сачињен за ову прилику, гласи:
Деце има разне
Ал’ свако дете је личност
Разлике нису казне
У разликама је наша сличност