15. 3. 2018.

2018-03-15: Рукометна екипа наше школе четврта у Србији

У Спортско рекреативном центру „Дубочица“ у Лесковцу, одржано је Републичко такмичење за основне школе у рукомету. На такмичењу је учествовала и мушка екипа наше школе која је заузела одлично 4. место.
Председник скупштине Рукометног савеза Србије Владислав Kрсмановић је изразио задовољство што се учесници баве спортом, посебно рукометом. „Захвалан сам Лесковцу и Савезу за школски спорт што смо се окупили овде и мислим да се поново враћа и успоставља традиција која је некад давно постојала, а то је да се најбоље екипе наших основних и средњих школа налазе сваке године на финалном такмичењу. Рукометни савез је у циљу развоја рукомета, макар у школама које су учесници овог такмичења, одлучио да свакој школи подели по пет рукометних лопти. Надам се да ће све више деце у петом разреду узети рукометну лопту у руке, вредно тренирати, и вратити сјај нашем, некада, најтрофејнијем спорту.“