Упис 2017/2018.

Упис 2017/2018.
Сви за ХРШ - ХРШ за све

14.05.2009.

Почело је државно првенство у рукомету за основне школе у организацији наше школе

Почело је државно првенство у рукомету за основне школе за девојчице у Смедеревској Паланци у организацији ОШ "Херој Радмила Шишковић".
Такмичења се одвијају у спортској хали ОШ "Вук Караџић".

Државно првенство у рукомету -основне школе-поздрав Ненада Марковића from OŠ Heroj Radmila Šišković on Vimeo.




На такмичењу учествују следеће екипе:
  • Темерин, ОШ "Петар Кочић"
  • Сочаница, ОШ "Вук Караџић"
  • Смед. Паланка, ОШ "Херој Радмила Шишковић"
  • Пирот, ОШ "Душан Радовић"
  • Петровац, ОШ "Бата Булић"
  • Нова Пазова, ОШ "Растко Немањић" - "Свети Сава"
  • Каћ, ОШ "Ђура Јакшић"
  • Аранђеловац, ОШ ""Свети Сава"
  • Александровац, ОШ "Аца Алексић"
Такмичари су подељени у 3 групе и то:
Група А
  • Темерин - ОШ "Петар Кочић"
  • Сочаница - ОШ "Вук Караџић"
  • Каћ - ОШ "Ђура Јакшић"
Група Б
  • Пирот - ОШ "Душан Радовић"
  • Петровац - ОШ "Бата Булић"
  • Нова Пазова - ОШ "Растко Немањић" - "Свети Сава"
Група В
  • Смед. Паланка - ОШ "Херој Радмила Шишковић"
  • Аранђеловац - ОШ ""Свети Сава"
  • Александровац - ОШ "Аца Алексић"
Резулати првог дана државног првенства у рукомету за основне школе - пионирке које се реализује у организацији ОШ "Херој Радмила Шишковић" су следећи:
  • OШ "Петар Кочић", Темерин : ОШ "Вук Караџић", Сочаница = 15:7 (полувреме 7:1)
  • OШ "Душан Радовић", Пирот : ОШ "Растко Немањић - Свети Сава", Нова Пазова = 7:16 (полувреме 3:7)
  • ОШ "Аца Алексић", Александровац : ОШ "Херој Радмила Шишковић", Смед. Паланка = 15:8 (полувреме 7:4)
  • ОШ "Ђура Јакшић", Каћ : ОШ "Петар Кочић", Темерин = 17:8 (полувреме 7:4)
  • ОШ "Бата Булић", Петровац : ОШ "Душан Радовић", Пирот = 18:4 (полувреме 10:1)
  • ОШ "Свети Сава", Аранђеловац : ОШ "Аца Алексић", Александровац = 8:13 (полувреме 3:5)
  • ОШ "Вук Караџић", Сочаница : ОШ "Ђура Јакшић", Каћ = 13:25 (полувреме 7:13)
  • ОШ "Растко Немањић - Свети Сава", Нова Пазова : ОШ "Душан Радовић", Пирот = 9:16 (полувреме 5:9)
  • ОШ "Херој Радмила Шишковић", Смед. Паланка : ОШ "Свети Сава", Аранђеловац = 11:11 (полувреме 4:4)

Ранг такмичара после првог дана је следећи:
Група А
  • 1 ОШ "Ђура Јакшић", Каћ
  • 2 ОШ "Петар Кочић", Темерин
  • 3 ОШ "Вук Караџић", Сочаница
Група Б
  • 1 ОШ "Бата Булић", Петровац
  • 2 ОШ "Растко Немањић - Свети Сава", Нова Пазова
  • 3 ОШ "Душан Радовић", Пирот
Група В
  • 1 ОШ "Аца Алексић", Александровац
  • 2 ОШ "Свети Сава", Аранђеловац
  • 3 ОШ "Херој Радмила Шишковић", Смед. Паланка
Распоред такмичења за други дан (15.5.2009.) је следећи:
  • Почетак у 10:00 Утакмица између ОШ "Душан Радовић", Пирот ОШ "Херој Радмила Шишковић", Смед. Паланка
  • Почетак у 10:40 Утакмица између ОШ "Растко Немањић - Свети Сава", Нова Пазова ОШ "Свети Сава", Аранђеловац
  • Почетак у 11:20 Утакмица између ОШ "Бата Булић", Петровац ОШ "Аца Алексић", Александровац
  • Почетак у 12:00 Утакмица између ОШ "Вук Караџић", Сочаница ОШ "Душан Радовић", Пирот
  • Почетак у 12:40 Утакмица између ОШ "Петар Кочић", Темерин ОШ "Растко Немањић - Свети Сава", Нова Пазова
  • Почетак у 13:20 Утакмица између ОШ "Ђура Јакшић", Каћ ОШ "Бата Булић", Петровац
  • Почетак у 14:00 Утакмица између ОШ "Херој Радмила Шишковић", Смед. Паланка ОШ "Душан Радовић", Пирот
  • Почетак у 14:40 Утакмица између ОШ "Свети Сава", Аранђеловац ОШ "Петар Кочић", Темерин
  • Почетак у 15:20 Утакмица између ОШ "Аца Алексић", Александровац ОШ "Ђура Јакшић", Каћ
Такмичења се одржавају у хали ОШ "Вук Караџић".
Додатне информације моћи ће да се добију преко спортске мреже ОШ "Херој Радмила Шишковић" на адреси http://oshrssport.ning.com/. На страницама ове мреже биће презентиран и комплетан мултимедијални извештај о реализованом догађају.
Додатне информације могу да се добију и преко телефона 026/322-060 или путем е-маила oshrsinfo@oshrs.edu.rs.
Видео прилози биће публиковани на адреси http://vimeo.com/oshrs.
Албуми са фотографијама биће публиковани на адреси http://picasaweb.google.com/oshrs.spalanka

12.05.2009.

Са 11. регионалног такмичење и смотра талената Подунавско-Браничевског округа

У Пожаревцу је 9.5.2009.г. одржана 11. регионално такмичење и смотра талената Подунавско-Браничевског округа.
ОШ "Херој Радмила Шишковић" је и ове године учествовала на такмичењу и смотри.
1. ред: Стефан Батинић (VII3), Немања Гецић (VII2), Голуб Милијашевић (VII3), Сава Лазић (VIII1), Јован Цветковић (VII3), Алекса Радовановић (VII4)
2. ред: Катарина Исаковић (VIII1), Андреа Живковић (VII3), Невена Дидић (VII3), Марија Маричић (VII3), Лазар Станојевић (VIII2), Роса Радивојевић (VIII2), Оливера Обрадовић (VIII2), Оливера Начковић (VII1), Александра Ацић (VIII3), Кристина Јовичић (VIII3)

Наши ученици су освојили следеће награде:

Математика: Кристина Јовичић 1. место, Марија Маричић 2. место (ментори: мр Силвана Маринковић (Кристина Јовичић), Мила Рајичић (Марија Маричић)
Билогија: Оливера Обрадовић 2. место а Александра Ацић и Роса Радивојевић 3. место (ментор: Радмила Петровић)
Албум са фотографијама је следећи:

Видео белешке са ове манифестације су следеће:


Са 11. регионалног такмичења и смотре у Пожаревцу - Резултати from Milan Milošević on Vimeo.


Са 11. регионалног такмичења и смотре - Отварање и такмичење from Milan Milošević on Vimeo.


Са 11. регионалног такмичења и смотре у Пожаревцу - Славко Деспотовић from Milan Milošević on Vimeo.


11.05.2009.

Београдски фестивал за децу

У Београду је 10. маја одржан 7. београдски фестивал писаца за децу "Витезово пролеће" на коме су учествовали и ученици наше школе који су и награђени и то:
  • Грујић Михајло, I2
  • Софија Николић, III1
  • Милица Михајловић, III4
  • Мина Стајковић, III4
  • Александар Аврамовић, IV1
  • Милица Војновић, IV2
  • Милица Јанчић, VI1
Фотографије са овог фестивала су у следећем албуму

08.05.2009.

Представа "Концерт за Невену"

Домаћин: ОШ "Милија Ракић"
Датум: уторак, мај 12, 2009

Време: 3:00 по подне - 4:00 по подне
Место: Церовац, Смедеревска Паланка

Телефон: 026322060

Е-адреса: oshrsinfo@oshrs.edu.rs

Улоге:
ДАНИЛО – СОЛОГИТАРИСТА
Јован Цветковић
ДИНО – КЛАВИЈАТУРИСТА
Стефан Батинић
ВУЛЕ – БАСГИТАРИСТА
Давид Вељић
ЊОЊО – БУБЊАР
Матеја Рајковић
ПЕПИ
Никола Живковић
ШПИРОСИ – МАНЕКЕН
Лазар Коларевић
ТУТАМУТА – (МЕНАЏЕР)
Никола Митић
МИЛУТИН – МАЈАКОВСКИ (ПОЕТА)
Јован Спасојевић
ТЕОДОРА – ТЕА
Наташа Гајић
НЕВЕНА-
Ана Хомољски
ИЛА-
Анђела Сретеновић
МАЈА – МАРИЈА-
Анђела Рашић
ПЕПИТА-
Емилија Шево
ЛЕЈЛА–ПИНК (НОВИНАР
Милица Маричић
ШЉОКИЦЕ ( 4 )-
Ивана Ишић, Милена Регоје, Вања Ивановић, Анђела Марковић
Шаптачи:-Милена Лекић, Алекса Радовановић, Немања Јоловић , Милош Мариновић,
Реквизитери: Иван Стојковић, Mатеја Рајковић, Ђорђе Поповић
Режија: Мирослав Михајловић
Музички уредник: Ружица Митровић;
Сценски говор: Весна Русалић, Мирослав Михајловић
Сценографија: Драгослав Милосављевић, Мирољуб Ђерић, Ненад Старчевић

03.05.2009.

Пролећни крос за ученике ОШ "Херој Радмила Шишковић"

29.4.2009.г. у ОШ "Херој Радмила Шишковић" је реализован традиционални пролећни крос.
Погледајте албум са фотографијама са кроса:

Погледајте видео белешку са кроса:

Јавне набавке ОШ "Херој Радмила Шишковић"

Видео клип о нашој школи

Видео