22. 12. 2018.

2018-12-21/22: Семинар "НТЦ систем учења – развој креативног и функционалног размишљања"

У нашој школи је 21. и 22. децембра 2018. одржан акредитовани семинар на тему "НТЦ систем учења – развој креативног и функционалног размишљања" који су реализовали Ранко Рајовић, Магистар мед. наука, др спортских наука, Центар за едукацију НТЦ, Педагошки факултет Копер; и Урош Петровић, ВСС, Удружење књижевника Србије.
У току семинара др Ранко Рајовић је одржао и предавање за родитеље и наставнике на тему "Дубока пажња код деце".

Основни подаци о семинару су:
Електронски:
Не
Организатор програма:
Савез учитеља Републике Србије, Дечанска 6/III, 11000 Београд, surs@surs.org.rs, 0113245385, , 0113239697
Особа за контакт:
Марија Максимовић, marija.maksimovic@surs.org.rs, 0113245385, 0646445378, 0113239697
Аутори:
Реализатори:
Ранко Рајовић, Магистар мед. наука, др спортских наука, Центар за едукацију НТЦ, Педагошки факултет Копер; Урош Петровић, ВСС, Удружење књижевника Србије; Милена Драгојевић, професор разредне наставе, ОШ ,,Вук Караџић" Шабац; Татјана Чолић, професор разредне наставе, ОШ ,,Вук Караџић" Шабац; Вук Рајовић, Мастер инжењер технологије , Центар за едукацију НТЦ Нови Сад; Наташа Николић, Мастер учитељ, Основна школа Др Арчибалд Рајс, Београд, Палилула; Владимир Милошевић , Дипл. проф. физич. васп. и спорта; , Факултет спорта и физичког васпитања, Београд;
Област:
општа питања наставе
Компетенција:
компетенције за поучавање и учење
Приоритетна област:
Унапређивање компетенција наставника у области планирања и реализације наставе оријентисане на исходе (подизање нивоа методичких знања релевантних за циљеве и исходе предмета/области)
Општи циљеви:
Припрема учесника за унапређивање примене стимулативних метода учења и оснаживање компетенција учесника за ефикасно учење помоћу иновативних и стимулативних метода учења.
Специфични циљеви:
- Јачање дидактичко-методичке компетентности полазника за индивидуализацију и диференцијацију наставног рада, ангажовање мисоаних способности ученика (анализа, синтеза, компарација, повезивање информација и сл.) - Функционално повезивање наставних садржаја са примерима из свакодневног живота и садржајима из различитих области - Стварање стимулативног окружења кроз иновативне методе и примена концепта учење кроз игру - Оспособљавање учесника за рад са ученицима кроз стицање функционалних знања за подстицај напредовања у свакодневном васпитно-образовном раду - Педагошко методичко осмишљавање наведеног концепта и његове примене у васпитно-образовном процесу - Оспособљавање полазника за примену НТЦ методе за групни и индивидуални рад .
Циљна група:
наставник разредне наставе
наставник предметне наставе – основна школа
наставник изборних и факултативних предмета
стручни сарадник у школи
сарадник (педагошки
андрагошки асистент и помоћни наставник)
Теме програма:
1. дан Уводни део и неурофизиологија учењаНеурофизиoлогија развоја мозга. Значај моторике за развој когнитивних способностиТехнике учења
2. дан Функционално размишљањеКоришћење свих научених техника у обради лекције. Састављање загонетних питања
3. данРазмена искустава (анализа радова, консултације – радионице)
Број учесника:
Трајање програма:
дана: 3
бодова:
Цена:
Цена по учеснику износи 6.000,00 динара и укључује надокнаде аутора и реализатора, радни и потрошни материјал за учеснике и трошкове организације обуке. Путни трошкови и трошкови смештаја нису укључени у цену.