21. 2. 2015.

2015-02-21: Смедеревска Паланка: XXXI Зимски сусрети учитеља Србије одржани су у нашој школи

Савез учитеља Републике Србије у сарадњи са Друштвом учитеља из Смедеревске Паланке реализовао је XXXI Зимске сусрете учитеља Србије као ДАН СТРУЧНОГ УСАВРШАВАЊА у просторијама ОШ "Херој Радмила Шишковић". Полазници су били у могућности да похађају један од више понуђених акредитованих једнодневних обука. Семинару је присуствовало скоро 300 просветних радника из Паланке и околине а поред стручних предавања у спортској сали су издавачке куће представиле уџбенике и наставна средства за основне школе.
Реализовани су следећи програми:
  • Употреба Facebook-a као платформе за учење на даљину ( Енес Сукић, Енес Сукић, Нермин Метић)
  • Допунска настава са посебним освртом на образовни рачунарски софтвер (Радоје Стопић, Милена Вићевић, Драгослав Панић)
  • Ефикасним учењем до бољих резултата (Светлана Алексић, Марија Васић
    Јелица Димић, Снежана Рајковић)
  • Интерактивним методама кроз наставу до оцене која мотивише (Невена Перић, Соња Милетић)
  • На ком језику сањаш - рад са билингвалним (двојезичним) дететом (мр Наташа Николић, Виолета Миладиновић (др Павле Ковачевић – гост))
  • Ефикасно дисциплиновање: приступи и технике (Невена Ловринчевић, дипл. психолог; Драгана Кнежевић, дипл. Психолог и др.)
  • Школа отворена родитељима (Зорица Поповић)