29. 3. 2013.

Каталог услуга професионалне оријентације за ученике/це основне школе упознаj, кликни и пријави се!

У каталогу услуга професионалне оријентације наћи ћеш опис свих услуга које постоје у твом граду у обасти професионалне оријентације (ПО), а које су намењене теби и твојим вршњацима.
Каталог ти је потребан да сазнаш ШТА, КАКО и ГДЕ може КО да ти пружи оно што ти је потребно да донеш најбољу могућу одлуку о избору твоје будуће школе и занимања.
Услуга професионалне оријентације за ученике/це основне школе је нека конкретна активност у школи и ван ње која се нуди теби и твојим вршњацима да би боље упознали себе и свет школовања и занимања.
Услуге професионалне оријентације које ти можеш да користиш нуде ти: Основна школа, средња школа, Канцеларија за младе, Национална служба за запошљавање, Предузећа, установе, организације, компаније.
Шта да радиш да дођеш до информација о услузи и да их користиш:
1. Прочитај пажљиво све услуге које се нуде у области професионалне оријентације
2. Изабери једну услугу која ти се допада и желиш да је користиш
3. Контактирај: тим за ПО у твојој школи или одељењског старешину и договори се са њима како да користиш ту услугу
4. Иди, види, научи
5. Разговарај са теби важним особама како је та услуга утицала на тебе