ОШ ХРШ

31. 3. 2008.

Делимични резултати општинских и окружних такмичења на којима су учествовали ученици ОШ ХРШ

У протеклом периоду наша школа је организовала школска такмичења из више предмета а најбоље пласирани ученици су се такмичили на општинским и регионалним такмичењима. Представљамо делимичне резултате закључно са 28.3.2008.
Екипна такмичења
СПОРТ
  • Мушка и женска рукометна екипа наше школе освојиле су ПРВО место на Општинском и треће место на Окружном такмичењу.
  • Мушка екипа у кошарци освојила је прво место и на Општинском и на Окружном такмичењу и биће учесник Међуокружног такмичења

Индивидуална такмичења
МАТЕМАТИКА
На Општинском такмичењу из математике наши ученици који су освојили пласмане за даље такмичење су:
  • У трећем разреду прво место деле Александра Коцић и Милица Војновић, друго место је освојила Дара Павловић а треће место Вукан Илић.
  • У четвртом разреду прво место је освојио Срђан Марковић, а друго Ратко Амановић.
  • У петом разреду друго место је освојила Ружица Цветановић.
  • У шестом разреду прво место је освојила Сања Миљуш, а треће Марија Маричић.
  • У седмом разреду прво место је освојила Кристина Јовичић, а друго Невена Ћирић.
  • У осмом разреду друго место је освојио Владимир Вулићевић.

СРПСКИ ЈЕЗИК
  • На Општинском такмичењу из српског језика друго место су заузели Богдан Вуруна из осмог разреда, Милица Станковић из седмог разрда и Јана Пекић из петог разреда; треће место су заузели Никола Бусић из седмог разреда, Милица Митић из петог и Алекса Радовановић из шестог разреда

ФИЗИКА
  • На Општинском такмичењу из физике ученици седмог разреда заузели су прва три места и то: Кристина Јовичић, прво место; Вељко Златић, друго место; и Милица Станковић треће место.
  • На Окружном такмичењу из физике Кристина Јовичић ученица VII/3 заузела је треће место.

БИОЛОГИЈА
  • На Општинском такмичењу из биологије прво место је освојила Викторија Игњатовић из седмог разреда, друго место Кристина Поповић из осмог разреда и треће Милица Антонијевић из седмог разреда.

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК
  • На Општинском такмичењу из енглеског језика прво место деле ученице осмог разреда Ана Бркић и Ана Николић.

ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК
  • На Општинском такмичењу из француског језика треће место је освојила Маријана Младеновић из осмог разреда

ГЕОГРАФИЈА
  • На Општинском такмичењу из географије прво место је освојила Викторија Игњатовић, друго Наташа Марић и треће Сава Лазић и Вељко Златић.

ИСТОРИЈА
  • На Општинском такмичењу из историје наши ученици су освојили три трећа места и то: Лука Спахић и Лука Филиповић из петог разреда и Алекса Радовановић из шестог разреда

ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА
  • На такмичењу рецитатора наше две ученице освојиле су пласман за учешће на Oкружном такмичењу и то Милица Перић, други разред и Катарина Бербатовић, шести разред.

Свим ученицима који су учествовали на такмичењима и њиховим наставницима који су их припремали колектив ОШ ХРШ честита на постигнутим успесима са жељама да и на наредним такмичењима достојно репрезентују нашу школу.

28. 3. 2008.

Припрема представе "Прва журка"

У нашој школи у току су припреме представе "Прва журка" са којом ће ученици наше школе представити на фестивалу МАДЕС у мају месецу.

Прилажемо и албум са више фотографија са припреме представе:
2008-03-27: Активности Драмске секције

15. 3. 2008.

У ОШ "Херој Радмила Шишковић" одржано је Општинско такмичење из математике Смедеревске Паланке за ученике основних школа

Данас је у нашој школи одржано Општинско такмичење из математике за ученике основних школа на коме је учествовало 215 ученика и то 65 ученика 3. разреда, 64 ученика 4. разреда, 37 ученика 5. разреда, 20 ученика 6. разреда, 15 ученика 7. разреда и 14 ученика 8. разреда. Резултати су у следећим фајловима

4. 3. 2008.

Електронски курс ”Дигитални филмови у настави”

Кроз свој програм Партнер у учењу Microsoft пружа помоћ у стручном усавршавању наставника и осавремењавању образовних програма, ради унапређења наставе и процеса учења. Најновији електронски курс je Дигитални филмови у настави

„Дигитални филмови у настави” је електронски курс стручног усавршавања наставника Електронског факултета у Нишу, прављен за програм Мајкрософта “Партнер у учењу“ посвећен дигиталним филмовима у настави који има три циља:

• да помогне наставницима да савладају вештину прављења филмова коју могу искористити за припрему својих наставних материјала кроз лекције о прављењу дигиталног филма у програму „Муви Мејкер“
  • да понуди добар образовни материјал за ученике који наставници могу да искористе на часовима за подучавање основа дигиталног филма (материјал је подељен у 3 лекције) у програму „Муви Мејкер“
  • да понуди савете за подучавање ученика уз помоћ ових материјала и идеје за наставнике о томе како могу да примене ову обуку за нове пројекте са ученицима у настави (кроз размену мишљења између самих наставника, на форумима посвећеним овој теми).
  • Курс траје месец дана и састоји се из 4 лекције које се наставницима достављају на недељном нивоу.