10. 10. 2022.

2022-09-30: СЈАЈНИ РЕЗУЛТАТИ У СТРЕЉАШТВУ

У петом колу друге Летње школске лиге у стрељаштву, одржаном 30.9.2022. у Смедереву, ученице наше школе Селена Сушић, Емилија Тацковић и Анђелина Бељаковић освојиле су друго место у дисциплини гађања ваздушном пушком, категорија пионирке – екипно.
Школарци настављају такмичења у октобру. Најпре ће се 19. одржати Отворено градско школско првенство за ученике из Смедерева на ваздушном стрелишту у Спортској хали. Потом, на истом месту, недељу дана касније најбоље пласирани са градског такмичења учествоваће на окружном, где ће им се придружити најбољи стрелци из Смедеревске Паланке и Велике Плане. Оба такмичења су у организацији Савеза за школски спорт и олимпијско васпитање у Смедереву и Стрељачке дружине „Смедерево“. И Републичко школско првенство за ученике основних и средњих школа такође ће бити одржано у Смедереву у новембру, у организацији Савеза за школски спорт Србије, Савеза за школски спорт и олимпијско васпитање Смедерево и Стрељачке дружине „Смедерево“.

Желимо им много успеха у даљем такмичењу!